Kur geriau laikyti – šaldiklyje ar šaldymo dėžėje?
GUT direktoriaus pavaduotojas Arvydas Gotšalka pataria: kur geriau laikyti. Maisto produktų saugojimas ir jo galiojimo terminų kontrolė yra svarbus kiekvienam vartotojui. Produktus greitai užšaldantis prietaisas garantuoja produktų ilgą produktų tinkamumo naudoti terminą. Prietaisai, kurie tinkami reikalingų produktų užšaldymui turi itin didelį populiarumą. Ne išimtis ir šaldikliai ar šaldymo dėžės.
GUT.LT direktoriaus pavaduotojas Arvydas Gotšalka
Šaldikliai ir šaldymo dėžės yra geriausias pasirinkimas, kai norima ilgai išsaugoti produktus nepakitusios kokybės. Nors šie prietaisai yra beveik vienodi, visgi jie turi tam tikrus skirtumus, į kuriuos privalu atkreipti dėmesį prieš pasirenkant pirkti. Informacija gali padėti apsispręsti lengviau, sutaupyti laiko ir investicinių lėšų. Svarbiausias kriterijus, pagal kurį reikėtų rinktis yra ne tik kaina, bet praktiškumas. Taigi, kur geriau laikyti?
Šaldikliai
Šie prietaisai ypač naudingi tuo atveju, jei norima užšaldyti daugiau skirtingų produktų. Juos visus galima tvarkingai paskirstyti į stalčius, kas yra labai patogu. Visada žinosite, koks produktas kokiame stalčiuje randasi, negaišite laiko jų paieškai. Šaldikliai gali būti:
- Bešerkšniai – kai šaldikliai reikalauja mažiau priežiūros. Juose nesusidaro šerkšnas, todėl, ant sienelių nesikaupia ledo sluoksnis;
- Atitirpinami – šaldiklis reikalauja daugiau dėmesio. Ypač svarbu nepamiršti šaldiklį atitirpinti, nes neprižiūrint susikaupia perteklinis ledo kiekis. Jis apsunkina šaldiklio darbą ir mažina atliekamų funkcijų kokybę.
Šaldymo dėžės
Paimkime pavyzdį. Jūs vykdote komercinę veiklą, prekiaujate kalakutienos šlaunelėmis arba, iš jų gaminate maistą. Nesant didelėms gamybos apimtims, per mėnesį Jums pakanka iki 200 kilogramų kalakutienos. Ir sutikite, kad į šaldiklį toks kiekis netilps. Juk norėdami produktą įsigyti pigiau, dažniausiai visą kiekį ir perkate. Todėl iš praktinės pusės, kalakutienos saugojimui labiau tiktų šaldymo dėžės.
- Dėžės sunaudoja mažiau elektros;
- Dingus elektrai, ilgą laiką dar palaikomas šaltis dėžėje;
- Kainuoja pigiau.
Produktų užšaldymas
Naudinga prisiminti, kad įsigijus naują šaldiklį ar šaldymo dėžę, pradžioje jį privalu įjungti ir palaukti, kol įrengimas pasieks nustatytą šalčio temperatūrą. Šiltus produktus sudėjus ankščiau, Jūsų prietaisas turės atlikti dvigubą darbą – užšaldyti save ir šviežius produktus. Jis dirbs nesustodamas ilgiau nei parą, tuo labai eikvodamas variklio resursus. Juk skalbimo mašinos neįjungiate neuždarę durelių. Todėl apsiginkluokite kantrybe ir palaukite, kol šaltis pasieks darbinę -18°C temperatūrą. Įprastai taisyklė įsigijus naują prietaisą tokia: atsivežę palaukite 6 val – nejunkite šaldiklio, įjungę laukite apie 6 val, kol jis pilnai įšals tuščias. Taigi – po maždaug 12 val. jau galite pradėti užšaldyti produktus. Dėmesio – neviršykite leidžiamo užšaldyti paros kiekio, nurodyto Jūsų prietaiso instrukcijoje.
Laikykitės naudojimo taisyklių
Kiekvienas buitinis prietaisas turi naudotojo vadovą. Informacijos pilna knygutė skirta ne skaitymo įgūdžių lavinimui, bet vartotojų supažindinimui, kaip taisyklingai naudoti prietaisą. Greičiausiai suprantate, kad rekomendacijų nesilaikymas veda prie greitesnio produktų gedimo arba prietaiso sugedimo problemų.
- Prieš pradedant naudoti prietaisą išsiaiškinkite, koks yra leistinas produktų kiekis šaldymo dėžėje ar šaldiklyje. Stenkitės neviršyti nustatytų normų;
- Atkreipkite dėmesį ir į šaldomų produktų laikymo laikotarpį. Vienus produktus rekomenduojama šaldyti tik kelis mėnesius, kitus leidžiama ir iki metų. Perlaikyti šaldikliuose produktai tampa netinkamais vartojimui ir net pavojingais sveikatai;
Šaldiklius ir šaldymo dėžes naudokite atsakingai ir produktai naudojami išliks ilgiau, o prietaisai veiks be gedimų.
Comments are closed