PERKAME ŠALDYTUVĄ – KAIP IŠSIRINKTI GERIAUSIĄ?
Gut pardavimų vadybininkas Mindaugas Malinauskas pataria:
PERKAME ŠALDYTUVĄ – KAIP IŠSIRINKTI GERIAUSIĄ?
Jūsų šaldytuvas dirba ne taip, kaip turėtų, o atėjus vasarai reikia galvoti apie naujo pirkimą? Kaip nepasiklysti tarp begalės modelių ir išsirinkti patį tinkamiausią?
DYDIS IR TALPA
Šie parametrai – vieni iš svarbiausių, renkantis šaldytuvą. Sprendžiant dydžio klausimą, reikėtų įsivertinti keletą faktų: Jūsų virtuvės dydis, šeimos dydis, įprotis „kaupti“ maisto produktus šaldytuve. Tik įvertinę šiuos aspektus, galėsite pasirinkti tinkamo dydžio ir talpos šaldytuvą. Pavyzdžiui: turint 60 cm pločio nišą šaldytuvui, juk nepirksite 70 cm pločio arba jei gyvenate vienas – klausimas ar Jums reikalingas itin didelis šaldytuvas.
Paminėsime, kad rinkoje populiariausi yra 60 cm pločio šaldytuvai, o jų aukštis svyruoja nuo maždaug 85 cm iki 200 cm. Žinoma, yra ir labai plačių šaldytuvų. Amerikietiško „side by side“ stiliaus šaldytuvų plotis siekia net 90 cm, o yra Europos šaldytuvų gamintojų, kurie vartotojams siūlo 120 cm pločio kombinaciją – vienoje pusėje didelis ir talpus šaldytuvas, kitoje pusėje šaldiklio ir 0 C° zonos prietaisas, kartus ir su ledukų gaminimo įtaisu, kurie sujungti sandarinimo juostelėmis sudaro vieną šaldymo įrenginį, patenkinantį bet kokius vartotojų įgeidžius.
ELEKTROS ENERGIJOS SĄNAUDŲ KLASĖ
Šaldytuvo ekonomiškumas, taip pat svarbus veiksnys įsigyjant šį prietaisą. Rinkoje dominuoja šaldytuvai, turintys A ir aukštesnę (A+, A++ ar A+++) ekonominę klasę. Sąnaudų skirtumas tarp A ir A+++ klasės prietaiso yra maždaug 50 proc. Be abejonės, šaldytuvo el. energijos sąnaudų klasė lemia ir jų kainą: aukštesnės klasės prietaisai kainuoja brangiau negu žemesnės, ir būna atvejų – kad net keletą kartų! Tuo atveju reikia įsivertinti ar permoka už „pliusus“ kada nors atsipirks. Įvertinkite patiriamas sąnaudas ir priimkite teisingiausią sprendimą!
ŠALDYMO SISTEMA
Šaldymo sistemos būna: statinės, dinaminės bei mišrios.
Statinė – kai šaltas oras yra tiekiamas per ventiliacinę angą, kuri yra galinėje sienelėje. Šaldytuvo skyrius atsitirpina automatiškai, kai drėgme kondensuojasi ant galinės sienelės ir vėliau nubėga į apačioje esantį drenažą. Tuo tarpu šaldiklio skyrius pasidengia šerkšnu. Rekomenduojama bent kartą per metus tokio tipo šaldytuvus atitirpinti.
Paminėsime, kad tokio tipo buitinė technika Lietuvos rinkoje vis dar yra populiariausia.
Dinaminė – tai šaldytuvai su NoFrost sistema. Jų veikimo principas pagrįstas tuo, kad šaldiklio skyriuje esantis ventiliatorius padeda cirkuliuoti šaltam orui, tad yra palaikoma vienoda temperatūra. Tokių šaldytuvų nebūtina atitirpinti.
Mišri – tai tokia sistema, kai šaldiklis yra bešerkšnis, o šaldytuve yra savaiminio atsitirpinimo sistema
Paminėsime, kad rinkoje ypač populiarėja šaldytuvai, turintys NoFrost sistemą. Jų priežiūra yra kur kas paprastesnė, tačiau pasak klientų, tokio tipo šaldytuvai turi vieną minusą – jie gali džiovinti produktus, tad rekomenduojama juos laikyti plastikinėse dėžutėse ar maišeliuose.
PAPILDOMOS FUNKCIJOS IR PRIVALUMAI
Be esminių šaldytuvo charakteristikų pravartu atkreipti dėmesį ir į funkcijas, kurių būna šaldytuvuose.
(0° zona) – tai labai naudingas skyrius šaldytuve. Šios zonos stalčiuose yra palaikoma 0 C° ar artima 0 C° temperatūra, o tai leidžia produktams išlikti ilgesnį laiką šviežiems ir neprarasti maistinių savybių.
Greitasis užšaldymas – funkcija ypač naudinga tada, kai reikia greitai užšaldyti didelį kiekį produktų. Įjungus šią funkciją, temperatūra šaldiklyje nukrinta iki maždaug -32°. Geriausiai šią funkciją aktyvuoti prieš kelias valandas iki naujos produktų dozės įdėjimo, kad prietaisas jau būtų sukaupęs pakankamai šalčio jiems užšaldyti.
„LowFrost“ – šaldymo elementai įmontuoti šaldiklio sienelėje, todėl šerkšnas kaupiasi mažiau. Šaldiklio talpa yra didesnė, lyginant su kitomis šaldymo technologijomis. Dėl jos šaldytuvas gali būti taupesnis, tylesnis ir turėti talpesnę šaldymo kamerą.
Ledukų gamybos įranga – tikras malonumas karštą vasaros dieną. Dažniausiai tokią įrangą turi dviduriai „amerikietiško stiliaus“ šaldytuvai. Priklausomai nuo modelio, šaldytuvas gali gaminti šerbetą, jei panorėsite, jis gamins ir ledukus – ir stambius ir susmulkintus, po ranka turėsite šalto ir gaivaus filtruoto vandens. Pažymėtina, kad vieniems šaldytuvams su tokia įranga reikalingas vandens įvadas, kiti turi viduje talpą, į kurią Jūs turite įpilti vandens (arba pvz. sirupo, sulčių, ar kito „skanuko“). Yra šaldytuvų, turinčių „beldimo“ funkciją. Tokiame šaldytuve, kurio durelės stiklinės, užsidegs vidaus apšvietimas, jei Jūs du kartus pabelsite į stiklą, kad pamatytumėte šaldytuvo turinį-nereiks atidaryti durelių (įleisti šilto aplinkos oro). Juk dažnas vartotojas ilgokai stovi prie atdaro šaldytuvo, laukia „pilvo signalo“ – ko jis tuo metu norėtų.
Vaizdo kamera – aukščiausios klasės šaldytuvų privalumas. Įprastai toks šaldytuvas turi ir bevielį ryšį, leidžiantį programėlės pagalba jį sujungti su Jūsų telefonu ar kitu išmaniuoju įrenginiu. Kaip patogu būnant parduotuvėje pažiūrėti į savo šaldytuvo vidų ir tiksliai sužinoti, kiek gi dar likę pvz. kiaušinių ar kitų produktų.
Keičiama durelių danga – puikus sprendimas tiems, kurie renkasi spalvotą šaldytuvą. Šiuo metu tokį sprendimą siūlo BOSCH firmos gamintojai – palyginti nebrangiai kainuojančios ir visai lengvai pakeičiamos (ant magnetukų) durelių išorės plokštės akimirksniu Jūsų pvz. „šampano“ spalvos šaldytuvą pakeis į juodą matinį arba žalsvą. Plokščių spalvų paletė yra tikrai plati. Yra netgi mokyklinės lentos stiliaus plokštės, ant kurių kreida galima rašyti arba piešti.
Išties smagus sprendimas kas pusę metų turėti vis kitos spalvos šaldytuvą.
Žinoma, yra dar gausybė įvairiausių šaldytuvų funkcijų ir galimybių. Todėl geriausiai, jei dar tiksliai nežinote, kokios Jums bus naudingos ir reikalingos renkantis naująjį virtuvės tarną, neskubėti, ieškoti informacijos internete arba pasitarti su specialistais bei parduotuvių konsultantais.
Atraskite geriausią savo šaldytuvą, viskas bus GUT!!!
Comments are closed