Indaplovės – ar viską apie jas žinome?
Indaplovės dydis turi būti tinkamas, ji turi būti taupi, atsargiai plauti stiklines taures ir dirbti tyliai: statistinė indaplovė veikia bent kartą per dieną. Ji yra efektyviausia pagalbininkė virtuvėje.
Turinys
Indaplovių rūšys, talpa ir montavimo būdas
Trys indaplovių aspektai
Penki taupymo patarimai
Plovimo programų apžvalga
- Indaplovių rūšys, talpa ir montavimo būdas
Kaip ir visuose įrenginiuose, pirmiausia svarbu pasirinkti tinkamą plotį. Daugelis indaplovių yra 60 cm pločio ir standartiškai tinka įmontuoti spintelėse arba po stalviršiu arba vietoje virtuvinės spintelės. Tačiau yra ir siaurų indaplovių, kurių plotis 45 cm. Ši 45 cm pločio indaplovė skirta vieno asmens namų ūkiui. Tokioje vienoje indaplovėje telpa maždaug nuo 8 iki 10 komplektų indų, išskyrus puodus ir keptuves. 60 cm pločio indaplovėje telpa 12 – 14 komplektų indų.
Beje: indų komplektų kiekis yra standartizuotas matavimo metodas indaplovių talpai nustatyti. Pagal DIN EN 50242 vienas komplektas apima lėkštę, sriubos lėkštę, desertinę lėkštę, puodelį su jo lėkštele, taurę, peilį, šakutę, sriubos šaukštą, deserto šaukštą ir šaukštelį. Taigi, jei indaplovės vardinė talpa yra 20 vnt., tada joje tilps tokių 20 komplektų. Tai leidžia lengvai įvertinti, koks dydis patenkins jūsų poreikius.
Beveik visose virtuvėse indaplovės vandens išleidimas yra montuojamas į bendrą su kriaukle sifoną. Todėl įprastai indaplovė yra netoli kriauklės. Tačiau, jei turite galimybę indaplovės nuotekas įrengti kitoje vietoje, turėtumėte rimtai apsvarstyti galimybę indaplovę sumontuoti aukščiau. Ir indus sudėti bei išimti, ir valyti tampa lengviau, ir nereikia nuolat lankstytis. Bet ir tada dėl ergonomiškai protingų procesų reikia planuoti indaplovės vietą šalia kriauklės: indai paprastai dedami į indaplovę prieš tai pašalinus maistų likučius iš lėkščių, keptuvių ar puodų į kriaukle ar šiukšlių dėžę.
Patogesnis valymas: jei indaplovės negalima montuoti darbiniame aukštyje, yra ir kitų galimybių patogesniam pakrovimui ir iškrovimui. Yra indaplovių modelių, kuriuose apatinis krepšys pakyla į viršutinio krepšio aukštį. Todėl jis yra beveik darbiniame aukštyje ir nebereikia nusilenkti.
Taip pat indaplovių daugelis gamintojų siūlo taip vadinamus XXL aukščio modelius. Atrodo, kad tokia indaplovė aukštesnė tik 4 cm, bet jų dažnai ir pritrūksta bandant įtalpinti didesnę lėkštę ar aukštesnę taurę. Dėmesio, tokios indaplovės netinka, jei jūsų virtuvės baldai yra standartinio aukščio: jei stalviršis yra 86 cm aukštyje. Turėtų būti bent 91 cm.
- Trys indaplovių aspektai: elektra, vanduo, triukšmingumas
Indaplovės energijos etiketė yra panaši į kitų elektros prietaisų energijos sąnaudų etiketę. Be elektros energijos suvartojimo vertės, taip pat nurodoma vandens suvartojimo vertė ir indaplovės triukšmingumas. Elektros ir vandens sąnaudos – viskas aišku: nuo A+++ (labai taupi) iki G (brangi eksploatacija).
Kadangi indaplovės dažniau įjungiama vakare arba paleidžiama veikti naktį, prietaiso triukšmingumas vaidina svarbų vaidmenį. Būtent atvirų virtuvių savininkai turėtų atidžiau pažvelgti į decibelų skaičių energijos etiketėje. Tai labai svarbu, kad šeimos nariai turėti galimybę ramiai susikalbėti, kol indaplovė veikia. 45 dB yra ribinis triukšmo lygis, prie kurio garsinis patalpos fonas dar yra komfortiškas. Aplinka, kurioje garsas viršija 50 dB, suvokiama kaip erzinanti.
Energijos etiketėje nurodomas ir indaplovės vandens suvartojimas. Mokslininkai yra suskaičiavę, kad vidutiniškai indaplovė atlieka 280 plovimo ciklų per metus. Vidutinė indaplovių talpa: 13 indų komplektų. A +++ prietaisas suvartoja vidutiniškai 7 litrus vandens per vieną ciklą. Viskas, kas neviršija 10 litrų, yra taupu ir draugiška aplinkai. Jūs galite žymiai sumažinti energijos sąnaudas, jei indaplovę prijungsite prie karšto vandens tiekimo – tai taupo energiją. Indaplovės su ceolito technologija taip pat taupo energiją. Mineralas paverčia indaplovės drėgmę šiltu oru. Tai taupo daug energijos indaplovės tūriui šildyti ir pagreitina džiovinimo procesą. Norėdami rasti tinkamą indaplovę, gaukite ekspertų patarimų.
- 5 taupymo patarimai
- Indus plaunant indaplovėje sutaupoma vidutiniškai 50 % vandens ir 28 % energijos nei plaunant rankomis, rodo Bonos universiteto tyrimas. Taupant svarbu, kad indaplovė būtų naudojama ne pustuštė, o kuo pilniau pakrauta.
- Šiuolaikinėse indaplovėse nebūtina indų iš anksto praskalauti po tekančiu vandeniu. Tereikia tik maisto likučius išmesti į šiukšlių kibirą, prieš juos dedant į prietaisą.
- Jei indai nelabai užteršti, pakanka trumpos arba ekonomiškos programos žemoje temperatūroje. Patarimas: plaukite nors kartą per mėnesį prie 65 laipsnių – išvengsite riebalų sankaupų indaplovėje.
- Užsikimšęs filtras indaplovės dugne prailgina plovimo ciklą ir padidina energijos sąnaudas. Todėl jį reikia reguliariai valyti.
- Išjunkite! Buitinė technika paliktas budėjimo režime netaupo elektros energijos.
- Puikių rezultatų programos
Pasirinkti teisinga programą – reiškia pasiekti puikių plovimo rezultatų ir tausoti gamtą.
Taupioji (ECO) programa
Priklausomai nuo prietaiso, taupioji programa plauna indus nuo 45 iki 55 laipsnių temperatūroje ir tinka įprastai užterštiems indams. Jei plaunate tik šia programa, galite sutaupyti apie 30 procentų energijos. Taupiosios programos paprastai veikia žymiai ilgiau nei standartinės, taupo energiją, nes naudoja vėsesnės temperatūros vandenį.
Automatinė programa
Daviklių pagalba nustatomas indų užterštumo lygis, užkrovos sensoriai nustato indų kiekį. Pagal tai parenkama plovimo temperatūra ir reikalingo plovimui vandens kiekis.
Tausojanti programa
Plono stiklo stiklai ar aukštos kokybės porcelianas čia plaunami 40 – 45 laipsnių temperatūroje. Svarbu: jei nusipirkote naują stiklų ar taurių komplektą, pirmiausiai pabandymui išplaukite indaplovėje tik vieną jų.
Taisyklė iš esmės yra tokia: stiklai pabąla, kai būna plaunami per karštoje temperatūroje. Didelė tikimybė, kad taip atsitiks, jei plausite stiklus kartu su kitais indais įprasta programa.
Greitoji programa
Programa puikiai tinka indams, ant kurių nėra pridžiuvusių maisto likučių. Šios programos bruožas: per trumpą laiką žemoje temperatūroje per indaplovę pumpuojamas didelis kiekis vandens. Kai kurie indaplovių modeliai išplauna indus per vos 15 minučių.
Įprasta programa
Įprastai užteršti indai plaunami 60–65 laipsnių temperatūroje. Pridžiuvę maisto likučiai – nėra problema.
Intensyvi programa
Labai užteršti indai yra intensyviai plaunami 65–75 laipsnių temperatūroje. Čia sunaudojama daugiau energijos, nes yra naudojamas karštesnis vanduo.
Kai kurie gamintojai taip pat siūlo indaploves su specialiomis programomis, pvz.: ypač tylios naktinio plovimo programos, higienos programos efektyviam mikrobų šalinimui ar programos plastikiniams indams. Daugelis indaplovių turi laiko nustatymo įrangą, kuria naudodamiesi galite suplanuoti plovimo pradžios ir (arba) pabaigos laiką. Beje, „išmaniosios programėlės“ leidžia valdyti prietaisą telefonu arba integruoti indaplovę į išmaniąją jūsų intelektualios virtuvės sistemą.
Be to, indaplovės, turinčios ekranus, informuoja jus apie prietaiso gedimus ar skalavimo priemonės ir druskos trūkumą. Taip pat praneša Jums, kad laikas išvalyti purškiklių angas, tam, kad ant indų purškiamo vandens slėgis visame prietaise tinkamai vienodas.
Virtuvės profesionalas pataria: įrenkite indaplovę aukštai.
Virtuvės profesionalė Ricarda Fleiš, Hamburgo „MHK Kueche.de“ kvalifikuotos virtuvės studijos savininkė, teigia: „Teisingas virtuvės projektavimas ir ergonomiškas indaplovės patalpinimas joje suteikia visiškai naują virtuvės patirtį. Indaplovę vis dažniau montuojame patogiame darbiniame aukštyje, tai yra labai praktiška ir nevargina nugaros! “
Comments are closed