Kokią keptuvę išsirinkti?
Šiais laikais turime itin didelę keptuvių pasiūlą: jos skiriasi dydžiu, danga, forma ir be abejonės kainomis. Tad į ką atkreipti dėmesį, kad Jūsų pasirinkimas būtų teisingas..?
DYDIS
Tai vienas svarbiausių kriterijų renkantis keptuvę. Juk jei gyvenate vienas, nėra būtina pirkti itin didelę keptuvę, kuri puikiai tinka keturių asmenų šeimai. Tokiu atveju, renkamės mažesnio skersmens gaminį.
Vienam asmeniui puikiai tinka 24 cm skersmens keptuvė, tuo tarpu šeimai rekomenduojama 26-32 cm skersmens keptuvės. Verta atkreipti dėmesį ir į kaitlentės tipą, kadangi elektrinės ir indukcinės kaitlentės dažnai turi mažesnes negu 32 cm skersmens kaitvietes, o jas peržengus – tai dažnai būna žalinga prietaisui.
Verta atkreipti dėmesį ir į kvadratinės formos keptuves. Jų plotis sąlyginai yra didesnis, tad kur kas talpiau galėsite išdėlioti kepsnius ir pan.
DANGA IR MEDŽIAGA
Keptuvės skiriasi ne tik formomis. Jos taip pat gaminamos ir dengiamos skirtingomis medžiagomis. Pirmąkart susidūrus su įvairove, galima netgi kiek pasimesti, tačiau išsiaiškinus jų privalumus, rinktis tampa kur kas lengviau.
Aliuminės keptuvės – jos yra dažniausiai sutinkamos mūsų virtuvėse. Jos gali būti padengiamos įvairiuosia danga: keramika, akmens mase, titanu, titano keramika ir t. t.
Šiuo metu rinkoje itin populiarios yra aliuminio keptuvės, dengtos titano keramika, kadangi kaitinant jos neskleidžia jokių nuodingų medžiagų, taip pat yra gan atsparios braižymusi ir gali būti naudojamos su metaliniais įrankiais.
Nerūdijančio plieno keptuvės – jos dažniausiai turi kapsulinį dugną. Jos lėtai šyla, tačiau itin gerai išlaiko šilumą. Kokybiško metalo keptuvės nereaguoja su maistu. Vis dėlto, kepant reikia naudoti aliejų, nevalyti jų abrazyviniais valikliais.
Ketaus keptuvės – jos yra itin atsparios braižymuisi. Kepant jose, galima naudoti metalinius įrankius ir netgi pjaustyti maistą. Taip pat, šio tipo keptuvės ilgiau laiko šilumą, tačiau jose nerekomenduojama ilgiau laikyti maistą, nes jis gali pakeisti savo skonį ir kvapą. Po kepimo bei išplovus, šias keptuves rekomenduojama sutepti aliejumi – taip išvengsite rūdžių.
ILGAAMŽIŠKUMAS
Tarnavimo laikas tiesiogiai priklauso nuo kokybės. O tai, be abejonės, lemią ir kainą. Tačiau, ypatingai svarbu ir teisinga keptuvės priežiūra. Tad ką daryti, kad keptuvė tarnautų ilgiau:
- venkite metalinių įrankių – žemesnės kokybės keptuvės susibraižys, maistas pradės degti ir lipti – tad privalėsite pirkti naują.
- neplaukite karštos keptuvės – visi kepimo indai nemėgsta staigių temperatūros pokyčių.
Rinkdamiesi keptuvę, atkreipkite dėmesį į garantiją – jeigu ji labai didelė, tai dar nereiškia, kad iki numatyto laiko pabaigos indas išliks toks pat funkcionalus. „Gamintojai kartais nurodo ilgus terminus, bet pirkėjai ne visada įsigilina, kam jie skirti tie terminai. Tarkime, akcentuojama, kad garantija keptuvės korpusui gali būti iki 25 metų. Tai garantuoja, kad kol žmogus naudos šį daiktą, šios keptuvės korpusas nesideformuos. Tačiau tai nereiškia, kad ji amžinai turės neprisvilimo savybes. Dangai suteikiama garantija paprastai būna mažesnė
Comments are closed