Reforma dulkių siurblių rinkoje: ką reikia žinoti?
Dulkių siurblys – neatsiejamas kiekvienos namų šeimininkės pagalbininkas. Iki 2014 m. šiuos prietaisus galėjom įsigyti su itin galingais varikliais: 2000 W galios ir dar daugiau, tačiau nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. rinkoje neliks siurblių, galingesnių nei 900 W.
Pagal naujus ES reglamentus, siurbliai turėtų būti ženklinami elektros vartojimo efektyvumo etikete. Pasak reformos šalininkų, tai padės vartotojui pasirinkti mažiau energijos vartojančius siurblius, kartu tausojant aplinką ir sutaupant pinigų, o gamintojos skatins gaminti ekonomiškus ir aplinkai saugesnius prietaisus.
PAGAL KĄ RINKSIMĖS DULKIŲ SIURBLIUS?
Išskirsime svarbiausias valymo klases: energijos bei dulkių emisijos. Energijos klasė yra skirstoma nuo G iki A, pastaroji nurodo aukščiausią energijos taupymo klasę. Dulkių emisijos žymėjimas nurodo oro, grąžinamo į patalpą, kokybę.
Taip pat, efektyvumo etiketėje pateikiamos ir kilimų bei kietųjų paviršių valymo klasės, kurios taip pat žymimos raidėmis nuo G iki A.
DULKIŲ SIURBLIŲ TIPAI
Šiuo metu rinkoje dominuoja du tipai siurblių: su maišeliu be cikloniniai, tačiau vis labiau populiarėja kita siurblių rūšis – akumuliatorinės šluotos. Jos yra kompaktiškesnės bei lengvesnės, nei kitų tipų siurbliai. Vienintelis minusas – baterijos tarnavimo laikas. Dažniausiai akumuliatorius tarnauja iki 30 min.
Pasak specialistų, rinkoje vis dar populiariausi siurbliai su maišeliais, tačiau juos sparčiai vejasi cikloniniai siurbliai ir greitu metu planuojama, kad jie užims pagrindinę dalį siurblių rinkos. Jie pasižymi didesne įsiurbimo galia, yra praktiškesni bei yra ypač tinkami alergiškiems asmenims, nes sulaiko net iki 90 % dulkių dalelių.
Jūsų GUT.LT
Comments are closed