Renkamės kaitlentę
Gut.lt pardavimų vadynininkas Jaunius Mockevičius pataria:
RENKAMĖS KAITLENTĘ
Optimaliai teisingai pasirinkti buities techniką – yra labai svarbu kuriantis naujame būste. Tai itin reikšminga, kai renkamės įmontuojamą techniką, nes su ja teks gyventi išties ilgai. Pirmiausiai sau turite atsakyti į kelis klausimus: kokia technika reikalinga, ar virtuvės technika bus įmontuojama į virtuvės baldus, kiek norite išleisti lėšų.
Šiuo metu buitinės technikos parduotuvėse (aišku dėl karantino sąlygų – tik elektroninėse) yra daugybė įvairiausių kaitlenčių: elektrinių stiklokeraminių, indukcinių stiklokeraminių, dujinių metalinių, dujinių stiklokeraminių kaitlenčių.
Elektrinės stiklokeraminės kaitlentės yra patrauklaus dizaino, patogios naudoti ir valyti (plokščias paviršius neturi siaurų plyšių, į kuriuos galėtų patekti nešvarumai, maisto likučiai ar išbėgę iš keptuvės riebalai). Paprastai jos būna visiškai lygios ir turi arba nerūdijančio plieno apvadą arba siūlomos visiškai be jo.
Žinoma, elektrinės keraminės kaitlentės turi ir trūkumų. Palyginus su pavyzdžiui indukcinėmis kaitlentėmis, gaminant valgį ant keraminės, pirmiausia įkaista pati kaitvietė, o tik po to nuo jos įkaista šildomas indas. Dalis šilumos prarandama keraminio stiklo įkaitinimui keraminėje kaitlentėje. Dalis šilumos įkaitina orą virš kaitlentės, ir šiluma vėl prarandama.
Dar nuo sovietinių laikų Lietuvoje įprastos dujinės kaitlentės ar dujinės viryklės. Naujos, šiuolaikinės dujinės kaitlentės taip pat atrodo elegantiškai ir gali sukurti jaukios virtuvės vaizdą. Brangstant dujoms, atitinkamai brangsta ir jų eksploatacija. Paprastai dujines kaitlentes renkasi maisto gurmanai – su jomis žymiai lengviau nei su elektrinėmis kaitlentėmis reguliuoti temperatūrą, specialias keptuves tiesiogiai „laižo“ ugnies liežuviai. Virtuvės meistrai pripažįsta, kad kol kas pakaitalo joms nėra.
Indukcinės kaitlentės, kaip ir įmontuojamos orkaitės – pastarąjį dešimtmetį išpopuliarėję buitiniai virtuvės prietaisai. Nors apie jas sklando daugybė prieštaringų nuomonių, neabejotinai jie yra efektyviausi energijos taupymo atžvilgiu ir saugiausi virtuvėje naudojami įrenginiai. Ant indukcinės kaitlentės valgis yra gaminamas tiekiant šilumą tiesiai į indą. Kitaip tariant, šiluma sklinda nuo įkaitinto puodo dugno. Tokiu būdu sutrumpėja pašildymo laikas ir pasiekiamas aukštas kaitros efektyvumas. Jei indukcinę kaitlentę palyginsite su įprasta kaitrine, tikrai pajusite skirtumą – maistas įkaista akimirksniu.
Nors iš pažiūros atrodo, kad indukcinės kaitlentės turi tik privalumus, tačiau yra vienas neabejotinas trūkumas – joms reikia „specialių puodų“ ir „keptuvių“. Įsigijus indukcinę kaitlentę, teks įsigyti ir naujus, specialiai tokioms kaitlentėms pritaikytus puodus, pažymėtus atitinkamais simboliais ant pakuotės.
Žinoma, apibūdinimas „specialių“ nėra visai tikslus. Indukcinė kaitlentė „pripažins“ bet kokį plieninį puodą. Jokiu būdu netiks aliumininiai, moliniai ar kiti, juodojo metalo savo sudėtyje neturintys indai.
Idealus būdas pasitikrinti savo indus prieš perkant tokią kaitlentę – pridėti magnetą. Jei jis tvirtai „limpa“ prie indo dugno, reiškia jame yra pakankamai daug juodojo metalo ir indas puikiai tiks prie naujojo pirkinio.
Comments are closed